Obowiązek zgłoszenia, czym ogrzewamy domy

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
25 października 2021

PRZYPOMINAMY!

Od 1 lipca 2021r. wszedł w życie nowy obowiązek składania deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków, w której znajdą się informacje o źródłach ciepła w domach, budynkach wielorodzinnych, budynkach publicznych i lokalach usługowych oraz informacje o otrzymanej pomocy finansowej na termomodernizację czy wymianę pieca. CEEB ma pomóc rozwiązać problem smogu. Obowiązek złożenia deklaracji spoczywać będzie na właścicielu lub zarządcy budynku, w którym znajduje się źródło ciepła i spalania paliw. Deklaracja dotyczy źródła/źródeł i spalania paliw w budynkach mieszkalnych oraz niemieszkalnych.

Informacje dotyczące CEEB znajdują się na stronie www.gunb.gov.pl.  

Deklarację będzie można złożyć w formie elektronicznej (przez profil zaufany) przez stronę www.zone.gunb.gov.pl oraz w formie papierowej do Urzędu Miejskiego w Moryniu (deklaracja do pobrania poniżej).

Na wysłanie deklaracji obywatele będą mieli 12 miesięcy w przypadku budynków już istniejących. W przypadku nowo powstałych obiektów będzie to termin 14 dni od uruchomienia nowego źródła ciepła lub spalania paliw.

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie domek w otoczeniu zieleni, paproci, napis 1 lipca złóż deklarację

    domek w otoczeniu zieleni, paproci, napis 1 lipca złóż deklarację