Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Informacja o utrudnieniach w ruchu drogowym

Burmistrz Morynia informuje, że od dnia 28 listopada 2022 r. planowane jest rozpoczęcie prac budowlanych związanych z remontem ulicy Akacjowej w Moryniu.

25 listopada 2022
Czytaj więcej o: Informacja o utrudnieniach w ruchu drogowym

„Posiłek w szkole i w domu”

Przejdź do - „Posiłek w szkole i w domu”

Gmina Moryń otrzymała od Wojewody Zachodniopomorskiego dotację celową w ramach programu „Posiłek w szkole i w domu” w wysokości 79.915,17 zł. Środki te zostały przeznaczone na zakup sprzętu stanowiącego wyposażenie kuchni i jadalni w stołówce szkolnej.

ROO
28 listopada 2022
Czytaj więcej o: „Posiłek w szkole i w domu”

Świąteczny Targ Moryński

Przejdź do - Świąteczny Targ Moryński

W niedzielę 4 grudnia na ryneczku miejskim w Moryniu odbędzie się Świąteczny Targ Moryński, który będzie okazją do zakupu wyrobów świątecznych oraz żywności od lokalnych producentów.

O godzinie 13:00 zaproszamy wszystkie dzieci na interaktywny spektakl świąteczny z teatrem „ŁAPACZE SNÓW”.

22 listopada 2022

XIX FORUM ROLNIKÓW EKOLOGICZNYCH z województwa zachodniopomorskiego

Przejdź do - XIX FORUM ROLNIKÓW EKOLOGICZNYCH z województwa zachodniopomorskiego

Zachodniopomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach serdecznie zaprasza na XIX FORUM ROLNIKÓW EKOLOGICZNYCH z województwa zachodniopomorskiego, które odbędzie się 9 grudnia 2022 r., godz. 9:30 w budynku hotelowym ZODR w Barzkowicach.

Zachodniopomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach
22 listopada 2022
Czytaj więcej o: XIX FORUM ROLNIKÓW EKOLOGICZNYCH z województwa zachodniopomorskiego

Wieczór wspomnień w Mirowie

Przejdź do - Wieczór wspomnień w Mirowie

Listopad miesiąc wspomnień, pamięci oraz świadomości kim jesteśmy, skąd pochodzimy i co nas łączy. Stowarzyszenie Nasze-Aksamitne Mirowo i mieszkańcy sołectwa Mirowo, zeszłej soboty 19 listopada na swój wyjątkowy sposób stworzyli okazję by byli i aktualni mieszkańcy wsi mogli spotkać się wspólnie i poznać historię swoich związków z wsią Mirowo.

Stowarzyszenie Nasze Aksamitne Mirowo
21 listopada 2022
Czytaj więcej o: Wieczór wspomnień w Mirowie

Komunikat w sprawie sprzedaży paliwa stałego

Przejdź do - Komunikat w sprawie sprzedaży paliwa stałego

Burmistrz Morynia informuje, iż prowadzona będzie sprzedaż paliwa stałego (węgiel kamienny) w ramach zakupu preferencyjnego dla osób fizycznych w gospodarstwach domowych na terenie Gminy Moryń. Zgodnie z treścią art. 9 ust. 1  ustawy z dnia 27 października 2022 r. o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych (Dz.U. z 2022 r., poz. 2236), zakupu można dokonać po przedstawieniu zaświadczenia, wystawionego przez Burmistrza, potwierdzającego wypłacenie dodatku węglowego lub potwierdzającego pozytywne rozpatrzenie wniosku o wypłatę dodatku węglowego, w przypadku, gdy dodatek nie został jeszcze wypłacony. Zaś w przypadku gospodarstw domowych, które nie złożyły dotychczas wniosku o wypłatę dodatku węglowego – zaświadczenie potwierdzające spełnianie warunków uprawniających do otrzymania dodatku węglowego.

Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Moryniu - E. Serafińska
18 listopada 2022
Czytaj więcej o: Komunikat w sprawie sprzedaży paliwa stałego

Wielki sukces karateków z Morynia

Przejdź do - Wielki sukces karateków z Morynia

W dniach 12-13.11.2022 w Dębicy odbyły się V Wagowe Mistrzostwach Europy Kyokushin Karate zorganizowane przez federację World Kyokushin Bdokai. Do rywalizacji stanęło 670 zawodników z 17 krajów, 10 organizacji karate kontaktowego. Tak duża liczba zawodników i różnorodność organizacyjna sprawiła, że zawody stały na bardzo wysokim poziomie, a zdobycie medalu  było niezwykle trudne.

Piotr Kos Karate Kyokushin Moryń
15 listopada 2022
Czytaj więcej o: Wielki sukces karateków z Morynia

Gmina Moryń po raz kolejny otrzymała dofinansowanie wycieczek organizowanych w ramach programu Poznaj Polskę

Przejdź do - Gmina Moryń po raz kolejny otrzymała dofinansowanie wycieczek organizowanych w ramach programu Poznaj Polskę


Celem programu Poznaj Polskę jest wsparcie organów prowadzących publiczne i niepubliczne szkoły dla dzieci i młodzieży w realizacji zadań mających na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki.

15 listopada 2022
Czytaj więcej o: Gmina Moryń po raz kolejny otrzymała dofinansowanie wycieczek organizowanych w ramach programu Poznaj Polskę

Święto niepodległości konno i z lisem

Przejdź do - Święto niepodległości konno i z lisem

W tym roku Święto Niepodległości miało szczególne znaczenie. Niestety wydawałoby się, że w 21 wieku niepodległość i wolność jest udziałem wszystkich ludzi. Niestety sytuacja na Ukrainie i zagrożenie dla Tajwanu przeczy tej tezie. Tym bardziej cieszy nas frekwencja tegorocznej „pogoni” za lisem zorganizowanej przez Stowarzyszenie Podkowa w Moryniu i Gospodarstwo Agroturystyczne w Skotnicy.

Stowarzyszenie “PODKOWA” w Moryniu
14 listopada 2022
Czytaj więcej o: Święto niepodległości konno i z lisem

Aleja Gwiazd Polskich Sadów Mirowo

Przejdź do - Aleja Gwiazd Polskich Sadów Mirowo

Aleja Gwiazd Polskich Sadów, to nazwa produktu turystycznego, stworzonego przez aktywnych mieszkańców wsi Mirowo w gminie Moryń. Jest to projekt, który wpisuje się w strategię rozwoju Gminy Moryń, a co za tym idzie, w założenia rozwoju całego regionu. Projekt realizowany jest na pasie drogowym drogi gminnej z Mirowa w kierunku Gądna , która bezpośrednio łączy te dwie wsie z rowerową Trasą Pojezierną, kończącą się, bądź jak kto woli zaczynającą się, mostowym, rowerowo- pieszym przejściem granicznym w Siekierkach.

Stowarzyszenie Nasze Aksamitne Mirowo
14 listopada 2022
Czytaj więcej o: Aleja Gwiazd Polskich Sadów Mirowo

Program "KLUB" w UKS Karate Kyokushin Moryń

Przejdź do - Program "KLUB" w UKS Karate Kyokushin Moryń

W 2022 roku UKS Karate Kyokushin z Morynia dofinansowany został z Ministerstwa Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej kwotą 10 000 złotych. Dofinansowanie w tym roku otrzymało 5776 klubów w Polsce. Na realizację Programu w 2022 roku Ministerstwo przeznaczyło kwotę 69,1 mln zł.

Od 2016 r. Ministerstwo Sportu realizuje Program „Klub”, dzięki któremu możliwe jest dotarcie z bezpośrednim wsparciem finansowym do tysięcy lokalnych środowisk sportowych, które z uwagi na zróżnicowane uwarunkowania borykają się z problemami natury organizacyjno-finansowej.

Piotr Kos Karate Kyokushin Moryń
10 listopada 2022
Czytaj więcej o: Program "KLUB" w UKS Karate Kyokushin Moryń

Przedszkolaki śpiewają hymn

Przejdź do - Przedszkolaki śpiewają hymn

W związku z przypadającym jutro Świętem Niepodległości, dzisiaj, tj. 10.11.2022 r. o symbolicznej godzinie 11.11 odbyło się wspólne śpiewanie "Mazurka Dąbrowskiego".

10 listopada 2022
Czytaj więcej o: Przedszkolaki śpiewają hymn

Wystawa znaczków "Niepodległa Poczta Polska" 11-12.11.2022

Przejdź do - Wystawa znaczków "Niepodległa Poczta Polska" 11-12.11.2022

Serdecznie zapraszamy na wyjątkową wystawę znaczków polskich 1914 – 1946 „Niepodległa Poczta Polska”, która jest nierozerwalnie związana z Niepodległością Polski.

10 listopada 2022

Informacja w sprawie ograniczenia oświetlenia ulicznego w godzinach nocnych

Przejdź do - Informacja w sprawie ograniczenia oświetlenia ulicznego w godzinach nocnych

W związku ze znaczącym wzrostem kosztów energii elektrycznej, a także nieprzewidywalnością jej cen w przyszłości, gmina zmuszona jest do ograniczenia czasu działania oświetlenia ulicznego. Od najbliższego poniedziałku (14 listopada 2022 r.) na terenie całej gminy Moryń zostanie wprowadzona przerwa nocna w funkcjonowaniu oświetlenia ulicznego, która będzie trwała w godzinach od 23:30 do 5:00 rano.

10 listopada 2022
Czytaj więcej o: Informacja w sprawie ograniczenia oświetlenia ulicznego w godzinach nocnych