Kultura

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Wernisaż XIV wystawy prac grupy plastycznej „Piąty wymiar” – relacja.

Przejdź do - Wernisaż XIV wystawy prac grupy plastycznej „Piąty wymiar” – relacja.

W dniu 23 października 2022 roku w sali moryńskiego Geoparku odbył się wernisaż XIV już wystawy prac grupy plastycznej „Piąty wymiar”. Grupa, złożona obecnie z 9 dorosłych artystów-amatorów, działa od marca 2011 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Moryniu. Na wystawie pt. „A mnie jest szkoda lata” artyści zaprezentowali około 30 prac wykonanych farbami olejnymi lub akrylowymi na podobraziach płóciennych o tematyce zbliżonej do tytułu wystawy.

3 listopada 2022

Noc Muzeów

Przejdź do - Noc Muzeów
Główni organizatorzy tj.  Stowarzyszenie Regionalne "Dolne Zakole Odry" w Moryniu oraz Stowarzyszenie Historyczno - Kulturalne "Terra Incognita" w Chojnie serdecznie zapraszają 14 maja na Noc Muzeów
 
Gminne Stowarzyszenie Turystyczne "TUR-MOR"
12 maja 2022
Czytaj więcej o: Noc Muzeów

Festiwal Tradycji Pomorza Zachodniego - 14-15 maja w Ogrodzie Dendrologicznym w Przelewicach

Przejdź do - Festiwal Tradycji Pomorza Zachodniego - 14-15 maja w Ogrodzie Dendrologicznym w Przelewicach

Marszałek Olgierd Geblewicz zaprasza na pierwszą edycję Festiwalu Tradycji Pomorza Zachodniego! W programie stoiska z tradycyjnymi smakami, występy kapel ludowych, koncert zespołu Piotr Kupicha – Feel, warsztaty i animacje, nagrody w Konkursie Tradycji Kulinarnych Pomorza Zachodniego. Podczas Festiwalu będzie można kupić smakołyki i produkty regionalne oraz lokalne rzemiosło i rękodzieło. Nie zabraknie dobrej zabawy w parku zabaw i animacji dla dzieci. Zobacz jakie bogactwo kulturowe skrywa nasz region!

12 maja 2022

Relacja ze spotkania z Sylwią Trojanowską

Przejdź do - Relacja ze spotkania z Sylwią Trojanowską

Sylwia Trojanowska – autorka książek dla starszej młodzieży i dorosłych była gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Moryniu. Spotkanie odbyło się we wtorek 10 maja w ramach Tygodnia Bibliotek. Szczecińska pisarka z wielką pasją  opowiadała o swoim rodzimym mieście, jego tajemnicach i jego urodzie.

Dyrektor MOK - Marta Cacek
12 maja 2022

Spotkanie autorskie z Sylwią Trojanowską

Przejdź do - Spotkanie autorskie z Sylwią Trojanowską

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Sylwią Trojanowską, szczecińską pisarką, autorką sztuk teatralnych oraz bestsellerowych powieści obyczajowych.

Miejski Ośrodek Kultury
5 maja 2022

Światowy Dzień Ziemi

Przejdź do - Światowy Dzień Ziemi

Zbliża się Światowy Dzień Ziemi, który obchodzimy co roku 22 kwietnia. Akcja „Dzień Ziemi” w tym roku odbędzie się pod hasłem „Zainwestuj w Naszą Planetę”. Akcja ma na celu  podniesienie świadomości ekologicznej wśród mieszkańców oraz zaangażowanie ich w działania na rzecz ochrony środowiska.

20 kwietnia 2022
Czytaj więcej o: Światowy Dzień Ziemi

Koncert i spektakl z okazji Dnia Kobiet

Przejdź do - Koncert i spektakl z okazji Dnia Kobiet

Życzeniami złożonymi przez Burmistrza Morynia Józefa Piątka oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej w Moryniu Krzysztofa Koneckiego, wszystkim Paniom oraz Sołtysom z okazji ich święta, rozpoczęła się niedzielna uroczystość 8 marca, w sali moryńskiego Geoparku.

Marta Cacek Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Moryniu
13 marca 2020
Czytaj więcej o: Koncert i spektakl z okazji Dnia Kobiet

Ferie zimowe 2020 w Gminie Moryń – podsumowanie

Przejdź do - Ferie zimowe 2020 w Gminie Moryń – podsumowanie

Już po raz kolejny Miejski Ośrodek Kultury, Zespół Szkół w Moryniu oraz Stowarzyszenia działające na terenie Gminy Moryń były organizatorami zajęć podczas ferii zimowych, które trwały od 10 do 21 lutego br. Zajęcia miały charakter zarówno sportowy - propagujący zdrowy tryb życia, jak i plastyczny, muzyczny oraz czytelniczy. Połączone były również z konkursami sprawnościowymi i różnego rodzaju pogadankami na temat profilaktyki uzależnień, między innymi poruszono problem nadużywania narkotyków, nikotyny, alkoholu i dopalaczy.

Marta Cacek Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Moryniu
25 lutego 2020
Czytaj więcej o: Ferie zimowe 2020 w Gminie Moryń – podsumowanie

Zaproszenie na Dzień Kobiet

Przejdź do - Zaproszenie na Dzień Kobiet

Burmistrz Morynia oraz Miejski Ośrodek Kultury w Moryniu serdecznie zapraszają na wydarzenie kulturalne z okazji Dna Kobiet. 8 maca 2020 r. w sali Geoparku w Moryniu o godz. 17:00 odbędzie się koncert zespołu "Skrzydła" oraz Spektakl teatralny pt.: "Wałęsa, moja miłość".

24 lutego 2020
Czytaj więcej o: Zaproszenie na Dzień Kobiet

KUPUJ Z SERCEM

Przejdź do - KUPUJ Z SERCEM

Zapraszamy, osoby prywatne, firmy, organizacje i stowarzyszenia do przekazania przedmiotów na licytacje, które odbędą się 12 stycznia 2020 w dzień Finału WOŚP w sali Geoparku w Moryniu.  

MOK
9 grudnia 2019

Wakacje nad jeziorem w Gądnie

Przejdź do - Wakacje nad jeziorem w Gądnie

       Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Gądno zaprasza na Festyn nad wodą 14 sierpnia 2017 roku, godz. 15:00 plaża w Gądnie.

Stowarzyszenie na Rzecz Wsi Gądno
11 sierpnia 2017
Czytaj więcej o: Wakacje nad jeziorem w Gądnie

Warsztaty Rzeźbiarskie

Przejdź do - Warsztaty Rzeźbiarskie

       Mimo intensywnych prac polowych, mieszkańcy Mirowa gm. Moryń znajdują czas na wspólne działania, tym razem w ramach projektu: Rewitalizacja na terenie gmin województwa zachodniopomorskiego znajdujących się w Specjalnej Strefie Włączenia.

9 sierpnia 2017
Czytaj więcej o: Warsztaty Rzeźbiarskie

Wiejski Festyn Rodzinny Rekreacyjno-Sportowy w Bielinie

Przejdź do - Wiejski Festyn Rodzinny Rekreacyjno-Sportowy w Bielinie

Fotorealacja

Dział Promocji
8 sierpnia 2017

Regaty o Błękitną Wstęgę Jeziora Morzycko

Przejdź do - Regaty o Błękitną Wstęgę Jeziora Morzycko

Stowarzyszenie Przyjaciół Morynia i Jeziora Morzycko zaprasza 19 sierpnia 2017 roku o godz.12:00, na Regaty o Błękitną Wstęgę Jeziora Morzycko.

Stowarzyszenie Przyjaciół Morynia i Jeziora Morzycko
17 sierpnia 2017