Zaproszenie na Dzień Kobiet

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
24 lutego 2020

Burmistrz Morynia oraz Miejski Ośrodek Kultury w Moryniu serdecznie zapraszają na wydarzenie kulturalne z okazji Dna Kobiet. 8 maca 2020 r. w sali Geoparku w Moryniu o godz. 17:00 odbędzie się koncert zespołu "Skrzydła" oraz Spektakl teatralny pt.: "Wałęsa, moja miłość".

Zespół Skrzydła rozpoczął działalność w kwietniu 2019 roku, od pieśni religijnych, do których wracają chętnie i dziś. Potem do Moniki i Sławka dołączyła Kasia i powstał zespół - SKRZYDŁA. Może dlatego, że muzyka, śpiew przenoszą ich w trochę inne przestrzenie, w których lubią przebywać, by potem tym chętniej wracać do codziennych spraw.

Spektakl teatralny pt.: Wałęsa, moja miłość” to zabawna fikcja teatralna, groteska oparta na wybranych faktach z życia byłego prezydenta Lecha Wałęsy, ale nawiązująca także do współczesności. Spektakl z dużym dystansem i dowcipem ukazuje osobę byłego przywódcy Solidarności oraz inne postaci z jego życia na tle współczesnej „wojny polsko-polskiej”. Jednak to nie polityka jest w tym spektaklu najważniejsza, lecz ... miłość - reprezentowana przez różne kobiety-zjawy, które „nawiedzają” naszego bohatera. Poza humorem i ironicznym przymrużeniem oka spektakl ukazuje także inny - refleksyjny wymiar, w którym ważną rolę odgrywają wątki przemijania, historii, miłości, wybaczenia i kobiecości – jako siły łagodzącej nasze konflikty. Czy w ten sposób – poprzez komedię i humor, uda nam się zbliżyć do siebie i rozluźnić nieco zaciśnięte pięści? Czy teatr może być formą społecznej autoterapii? Osądźcie Państwo sami. Zapraszamy. Pomysł, scenariusz i reżyseria: Janusz Janiszewski

Scenariusz na podstawie dostępnych w Internecie materiałów prasowych, wywiadów, fragmentów książek: „Marzenia i tajemnice” Danuty Wałęsowej, „Moja żona tramwajarka. Opowieść o Henryce Krzywonos-Strycharskiej” Krzysztofa Strycharskiego, "Wałęsa. Człowiek z teczki” Sławomira Cenckiewicza oraz ogólnie dostępnych informacji o życiu i obecnej działalności Lecha Wałęsy.

Spektakl zrealizowany przez seniorów występujących pod nazwą Teatr Janusza w Domu Kultury „13 Muz” pod kierunkiem Janusza Janiszewskiego. Teatr Janusza jest częścią Salonu Artystycznego Seniorów SAS działającego od trzech lat w Domu Kultury „13 Muz”.

Serdecznie zapraszamy nie tylko Panie.

 
Źródła
https://www.facebook.com/pg/Skrzyd%C5%82a-109974163856389/about/?ref=page_internal
https://www.facebook.com/Teatr-Janusza-571285446691207/  
 

Galeria

 • Powiększ zdjęcie plakat

  plakat

 • Powiększ zdjęcie plakat

  plakat

 • Powiększ zdjęcie Skrzydła

  Skrzydła

 • Powiększ zdjęcie Teatr

  Teatr