Gmina Moryń

Aktualności

Artykuły

Informacja w sprawie utrudnień przejazdu przez miejscowość Bielin

Przejdź do - Informacja w sprawie utrudnień przejazdu przez miejscowość Bielin

Burmistrz Morynia informuje, że Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie, z dniem 15 kwietnia 2024 r. planuje rozpocząć prace budowlane polegające na przebudowie dwóch przepustów w ciągu drogi wojewódzkiej nr 125 w m. Bielin. Utrudnienia maja potrwać około 30 dni. W tym czasie droga w m. Bielin będzie nieprzejezdna. (w pierwszej kolejności prace obejmą przepust od strony m. Macierz i potrwają około 2 tygodni, następnie przepust od strony m. Wierzchlas i potrwają około 3 tygodni)

Na czas prowadzenia prac budowlanych wyznaczone zostały objazdy. Proszę stosować się do umieszczonego oznakowania drogowego.

11 kwietnia 2024
Czytaj więcej o: Informacja w sprawie utrudnień przejazdu przez miejscowość Bielin

Zakończenie roku szkolnego 2023/2024

Przejdź do - Zakończenie roku szkolnego 2023/2024

21 czerwca br. Uroczyście zakończył się rok szkolny 2023/2024 w moryńskich placówkach.

W Gminie Moryń pierwsi zakończyli rok szkolny uczniowie ze Szkoły Filialnej w Witnicy. Godzinę później- uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. st. sierż. M. Majchrzaka w Moryniu. Głos zabrał dyrektor Zespołu Szkół w Moryniu Pan Krzysztof Jaz, który przywitał nauczycieli, pracowników, zaproszonych gości, rodziców, a w szczególności uczniów i absolwentów klas ósmych. Pan dyrektor podziękował nauczycielom i rodzicom za ich wkład i zaangażowanie w edukację dzieci. Głos zabrał Burmistrz Morynia Pan Sławomir Jasek, gratulując uczniom osiągnięć i życząc wszystkiego dobrego na nadchodzące wakacje.

ROO
24 czerwca 2024
Czytaj więcej o: Zakończenie roku szkolnego 2023/2024

Utrudnienia w ruchu drogowym

Przejdź do - Utrudnienia w ruchu drogowym

Informujemy, że w dniach 24 i 25 czerwca 2024 r. w miejscowości Przyjezierze, prowadzone będą prace polegające na ułożeniu masy ścieralnej na ul. Moryńskiej.

 W związku z prowadzonymi pracami, wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym.

24 czerwca 2024

Festyn Rodzinny w Mirowie

Przejdź do - Festyn Rodzinny w Mirowie
Kolejny rok szkolny  2023/2024 z nami. Stowarzyszenie Nasze-Aksamitne Mirowo po raz ósmy zaprosiło mieszkańców Sołectwa do wzięcia udziału w Festynie Rodzinnym.
W tym roku odbył się on przy nowo wyremontowanym budynku kuźni, nazwanej Kuźnią Talentów. Można było też odwiedzić Aksamitną Galerię i obejrzeć wystawę młodszych i starszych narzędzi rolniczych oraz sprzętu gospodarstwa domowego. 
Stowarzyszenie Nasze-Aksamitne Mirowo
24 czerwca 2024
Czytaj więcej o: Festyn Rodzinny w Mirowie

UKS Karate Kyokushin Moryń w rządowym Programie „KLUB – edycja 2024”

Przejdź do - UKS Karate Kyokushin Moryń w rządowym Programie „KLUB – edycja 2024”

Z końcem miesiąca kwietnia 2024 zakończył się nabór wniosków do Rządowego Programu „KLUB” – edycja 2024”.

Celem Programu jest wspieranie przedsięwzięć z zakresu upowszechniania sportu dzieci i młodzieży, realizowanych przez kluby sportowe działające w formie stowarzyszenia w lokalnych środowiskach sportowych.

 

Piotr Kos
24 czerwca 2024
Czytaj więcej o: UKS Karate Kyokushin Moryń w rządowym Programie „KLUB – edycja 2024”

19 czerwca szkołę w Moryniu odwiedził dentobus.

Przejdź do - 19 czerwca szkołę w Moryniu odwiedził dentobus.

Dentobus to mobilny gabinet stomatologiczny dla dzieci i młodzieży, który dojeżdża w najdalsze zakątki Polski. Świadczenia w nim udzielane są darmowe. Dzieci miały okazję skorzystać z bezpłatnego przeglądu stomatologicznego. Podczas wizyty w dentobusie lekarz stomatolog ocenił stan zdrowia jamy ustnej dzieci, ustalił plan leczenia oraz udzielił informacji w zakresie indywidualnej profilaktyki próchnicy. U niektórych pacjentów zostało zapewnione leczenie zębów.

ROO
24 czerwca 2024
Czytaj więcej o: 19 czerwca szkołę w Moryniu odwiedził dentobus.

OSP Witnica zdobyło III miejsce w międzygminnych zawodach sportowo-pożarniczych w Cedyni

Przejdź do - OSP Witnica zdobyło III miejsce w międzygminnych zawodach sportowo-pożarniczych w Cedyni

W sobotę, 22 czerwca 2024 r. w Cedyni odbyły się międzygminne zawody sportowo pożarnicze ochotniczych straży pożarnych południowej części Powiat gryfiński.  W zawodach udział wzięło 4 drużyny kobiece i 20 drużyn męskich. Nasi strażacy z OSP Witnica zajeli III miejsce.

24 czerwca 2024
Czytaj więcej o: OSP Witnica zdobyło III miejsce w międzygminnych zawodach sportowo-pożarniczych w Cedyni

Rozpoczął się sezon letni na moryńskiej plaży

Przejdź do - Rozpoczął się sezon letni na moryńskiej plaży
Od soboty 22 czerwca, czyli od pierwszego dnia wakacji, moryńska plaża jest strzeżona przez ratowników. O bezpieczeństwo, kolejny już rok, dbać będą wykwalifikowani ratownicy wodni z firmy ZHU „Romulus”. Pracować będą codziennie, w godzinach 1000 – 1800, aż do 31 sierpnia. 
22 czerwca 2024
Czytaj więcej o: Rozpoczął się sezon letni na moryńskiej plaży

Inwestycje Dolnoodrzańskiej Inicjatywy Rozwoju Obszarów Wiejskich w Gminie Moryń

Przejdź do - Inwestycje Dolnoodrzańskiej Inicjatywy Rozwoju Obszarów Wiejskich w Gminie Moryń

Dolnoodrzańska Inicjatywa Rozwoju Obszarów Wiejskich, której członkiem jest również Gmina Moryń, zakończyła realizację ważnego projektu na terenie gminy Moryń. Dzięki wsparciu finansowemu w wysokości 122 668 zł, w miejscowościach Młynary i Przyjezierze powstały dwie nowoczesne wiaty solarne przy ścieżce rowerowej.

21 czerwca 2024
Czytaj więcej o: Inwestycje Dolnoodrzańskiej Inicjatywy Rozwoju Obszarów Wiejskich w Gminie Moryń

Rozporządzenie Wojewody Zachodniopomorskiego nar 15/2024 z dnia 17 czerwca 2024r. uchylające rozporządzenie w sprawie ogrodzeń ograniczających lub zatrzymujących migrację zwierząt z terenów leśnych na obszarze powiatu gryfińskiego

21 czerwca 2024

Zakończenie roku szkolnego w moryńskich przedszkolach

Przejdź do - Zakończenie roku szkolnego w moryńskich przedszkolach

W dniu dzisiejszym odbyło się zakończenie roku szkolnego w moryńskich przedszkolach. Wakacje rozpoczęła grupa Pszczółek, Słoneczek, Motylków i Żabek. Dyrektor Zespołu Szkół w Moryniu złożył dzieciom życzenia i wręczył dyplomy. Burmistrz Morynia Sławomir Jasek przygotował dla przedszkolaków słodkie niespodzianki. Z powodu innych obowiązków nie mógł osobiście uczestniczyć w uroczystościach. W jego imieniu upominki wręczyła Przewodnicząca Rady Miejskiej w Moryniu Pani Katarzyna Potapińska.

 

ROO
20 czerwca 2024
Czytaj więcej o: Zakończenie roku szkolnego w moryńskich przedszkolach

„Odra była jak umarła…” – promocja książki A. Krywalewicza w Moryniu

Przejdź do - „Odra była jak umarła…” – promocja książki A. Krywalewicza w Moryniu

Wieczorem, 19 czerwca 2024 r. na rynku przed Urzędem Miejskim w Moryniu miało miejsce spotkanie Andrzejem Krywalewiczem  autorem książek o tematyce dokumentującej losy pierwszych osadników pomorza zachodniego.

Podczas wydarzenia o oprawę muzyczną zadbały Karina Sobczyńska, Weronika Wieczorek, Maja Szewczyk, Agata Kwiecień – śpiewając utwory o tematyce wojskowej i patriotycznej.

20 czerwca 2024
Czytaj więcej o: „Odra była jak umarła…” – promocja książki A. Krywalewicza w Moryniu

Podpisanie umowy na dofinansowanie w ramach programu EkoOświetlenie

Przejdź do - Podpisanie umowy na dofinansowanie w ramach programu EkoOświetlenie

19 czerwca 2024 r. w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie Burmistrz Morynia Sławomir Jasek podpisał umowę z WFOŚiGW, na dofinansowanie do kwoty  52.500,00 zł na realizację zadania „Montaż wolnostojących lamp ulicznych na terenie gminu Moryń  w celu doświetlenia obiektów sportowych oraz ulicy gminnych – EkoOświetlenie.

20 czerwca 2024
Czytaj więcej o: Podpisanie umowy na dofinansowanie w ramach programu EkoOświetlenie

WYBORY ORGANÓW JEDNOSTEK POMOCNICZYCH W GMINIE MORYŃ

Przejdź do - WYBORY ORGANÓW JEDNOSTEK POMOCNICZYCH W GMINIE MORYŃ

Zakończyły się już wybory sołtysów oraz przewodniczącego Zarządu Miasta Moryń na kadencję 2024 - 2029. Wybrano również Rady Sołeckie i Zarząd Miasta Moryń. Wybory odbywały się w dniach od 16 maja do 18 czerwca 2024 r. Mieszkańcy w większości sołectw postanowili zaufać osobom, które pełniły funkcję sołtysów przez ostatnią kadencję.

19 czerwca 2024
Czytaj więcej o: WYBORY ORGANÓW JEDNOSTEK POMOCNICZYCH W GMINIE MORYŃ