Gmina Moryń

Czyste Powietrze - ważne informacje

17 sierpnia 2020

Program Czyste Powietrze to kompleksowy plan działań zaprojektowany w celu poprawy jakości powietrza oraz zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych poprzez wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej budynków mieszkalnych jednorodzinnych.

Program Czyste Powietrze skierowany jest do osób fizycznych, które są:


Beneficjenci, których dochód roczny nie przekracza 100 000 zł, uprawnieni do podstawowego poziomu dofinansowania mogą liczyć na wsparcie do kwoty 20 tys. zł. Jeżeli inwestycja obejmuje bardziej efektywne źródło ogrzewania, czyli pompę ciepła typu powietrze-woda albogruntową pompę ciepła – wtedy można dostać do 25 tys. zł, a jeśli do tego instalowane są panele fotowoltaiczne, to łączna wypłata sięgnie nawet 30 tys. zł.

Od 19 września 2018 r. wnioski o dofinansowanie z programu Czyste Powietrze przyjmująWojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej obejmujące swoim działaniemteren województwa, w którym jest zlokalizowany budynek/lokal mieszkalny objęty wnioskiem.

Narzędziem w osiągnięciu celu jest dofinansowanie przedsięwzięć realizowanych przez beneficjentówuprawnionych do podstawowego poziomu dofinansowania oraz beneficjentów uprawnionych do podwyższonego poziomu dofinansowania.

Uwaga! W pierwszym etapie uruchomienia nowego naboru można wnioskować jedynie o podstawowy poziom dofinansowania. O podwyższony poziom dofinansowania będzie można ubiegać się w późniejszym terminie.

Więcej informacji w załączonych broszurach.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Czyste powietrze - broszura

    Czyste powietrze - broszura