„MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK” ogólnopolska akcja czytelnicza

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
6 listopada 2018

       Od września już ponad 13 tys. trzylatków z całej Polski otrzymało Wyprawki Czytelnicze w ramach kampanii społecznej Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek”. Akcja ma zachęcić rodziców do częstego odwiedzania bibliotek i codziennego, rodzinnego czytania z dzieckiem.

       Każdy trzylatek, który przyjdzie do jednej z 3 tysięcy bibliotek biorących udział w projekcie, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej książkę „Pierwsze wiersze dla…”, czyli zbiór wierszy dla dzieci autorstwa wybitnych polskich poetów, pięknie zilustrowany przez Ewę Kozyrę-Pawlak i Pawła Pawlaka, broszurę dla rodziców „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka”, która przypomina o korzyściach wynikających z czytania, oraz Kartę Małego Czytelnika do zbierania naklejek.
       Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.
       Wyprawki Czytelnicze czekają na trzylatki w 3 tysiącach bibliotek publicznych w całej Polsce. Od początku trwania akcji, udało się rozdać 13 tys. wyprawek dla trzylatków, dzięki czemu biblioteki pozyskały ponad 10 tys. nowych użytkowników.
       W akcji bierze udział również moryńska biblioteka, która odnotowała do tej pory (tj. od końca września do dnia dzisiejszego) 10 nowych, najmłodszych czytelników. Mamy nadzieję, że ich liczba będzie stale rosnąć, i zarówno dzieci, jak również ich rodzice staną się stałymi bywalcami bibliotek.
    

Zapraszamy serdecznie, do rozdania czekają kolejne wyprawki!

Autor: Marta Cacek - Miejski Ośrodek Kultury w Moryniu

Galeria

 • Powiększ zdjęcie „MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK”

  „MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK”

 • Powiększ zdjęcie „MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK”

  „MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK”

 • Powiększ zdjęcie „MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK”

  „MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK”